کمک فنر و سیستم تعلیق خودرو چگونه کار می کند؟

افرادی که حتی آشنایی بسیار مختصری با دنیای خودروسازی و اتومبیل‌ دارند، حتما نام کمک فنر و سیستم تعلیق را شنیده‌ اند. کارشناسان فنی همواره برای این که ویژگی‌ های مختلف یک خودرو را مورد بررسی قرار دهند، سراغ بررسی سیستم تعلیق آن می‌ روند. وجود یک سیستم تعلیق مناسب و پیشرفته قطعاً برای خودرو یک امتیاز مثبت بسیار مهم محسوب می‌ شود. البته نباید فراموش کرد که ممکن است بسیاری از ما اطلاعات دقیق در خصوص سیستم تعلیق و کمک فنر خودرو (که معمولا نام آنها را در کنار یکدیگر می‌ شنویم) نداشته باشیم. به همین دلیل این مطلب را برای شما خوانندگان عزیز آماده کرده‌ ایم تا در آن به بررسی چگونگی عملکرد کمک فنر و سیستم تعلیق خودرو بپردازیم. اما قبل از همه چیز بهتر است این نکته مهم را مد نظر داشته باشید که کمک فنر نیز به عنوان بخشی از سیستم تعلیق شناخته می‌ شود و در ادامه این مطلب ما ابتدا توضیحاتی در مورد سیستم تعلیق خواهیم داد و سپس به سراغ کمک فنر می‌ رویم.

سیستم تعلیق خودرو چیست؟

سیستم تعلیق خودرو به بخشی گفته می‌ شود که اجازه نمی دهد نوسانات، ارتعاشات و تکان‌ هایی که در زمان حرکت روی سطوح ناهموار به خودرو وارد می‌ شوند، به بدنه یا اتاق و سایر بخش‌ ها برسد. یک سیستم تعلیق خوب در خودروی سواری باعث می‌ شود تا سرنشینان خودرو آرامش و راحتی بیشتری را تجربه کنند. البته در نظر داشته باشید که همین نوسانات و ارتعاشاتی که در اثر ناهمواری‌ های جاده بوجود می‌ آیند، به بخش‌ های مختلف خودرو به مرور زمان آسیب خواهند زد؛ اما استفاده از سیستم تعلیق مناسب کمک می‌ کند تا این لرزش‌ ها و ضربه‌ ها کمتر به بقیه قسمت‌ های خودرو برسند. سیستم تعلیق خودرو علاوه بر دریافت این تکان‌ ها و ارتعاشات وظیفه بهبود عملکرد چرخ‌ ها در زمان حرکت را نیز بر عهده دارد. این سیستم اجازه می‌ دهد که لاستیک‌ ها چسبندگی بیشتری به سطح جاده داشته باشند و به این صورت روند حرکت خودرو ایمن‌تر و کنترل خودرو راحت تر خواهد بود.

دانستنی‌ های مهم در مورد سیستم تعلیق خودرو

مواردی که تا به اینجا خدمت شما عرض کردیم، شمای کلی و ساده‌ ای از جلوبندی و سیستم تعلیق خودرو را در اختیار شما قرار می‌ دهد. این در حالی است که به مرور زمان شاهد پیشرفت چشمگیر دنیای تولید خودرو‌ها بوده‌ ایم و به همین صورت است که این روزها خودروها دارای سیستم‌ های تعلیق متنوع و پیچیده‌ تری می‌ باشند. پیشرفته بودن این قسمت از خودرو علاوه بر اینکه اجازه می‌ دهد تمامی سرنشینان و راننده در آرامش حرکت کنند و عمر قطعات مختلف خودرو افزایش پیدا کند. نباید این نکته را فراموش کرد که هرگونه ضعف و یا مشکل در سیستم تعلیق باعث می‌ شود تا استهلاک قطعات مختلف خودرو افزایش پیدا کرده و در نتیجه نهایتاً عمر مفید آنها کاهش پیدا کند.

از سوی دیگر برای طراحی سیستم‌ های تعلیق دو اولویت مهم را در نظر می‌ گیرند که عبارتند از «قابلیت هدایت و کنترل خودرو» و «آرامش سرنشینان و بهبود سواری». در عمل دسترسی به قابلیت هدایت آسان و آرامش سرنشینان با هم در تضاد هستند و همین روند طراحی را سخت‌ تر خواهد کرد. چرا که بهبود یکی از این پارامترها می‌ تواند باعث ایجاد ضعف در پارامتر دیگر شود. یکی دیگر از وظایف مهم سیستم تعلیق خودرو حفظ تعادل در زمان حرکت می‌ باشد. این سیستم باید بتواند با تغییر مقدار وزن وارد شده به خودرو، مقدار وزن مورد تحمل هر چرخ را تنظیم کرده و به اصطلاح خودرو را متعادل سازد. در صورتی که سیستم تعلیق نتواند چنین کاری را انجام دهد خودرو در زمان ورود به پیچ‌ ها پایداری خود را از دست داده و ممکن است که از راه منحرف گردد. می‌ توان گفت آخرین وظیفه سیستم تعلیق این است که خودرو را برای ما به صورت تنظیم شده نگه دارد و اجازه ندهد وزن بیشتری روی یکی از چرخ‌ ها متمرکز شود.

بخش های مختلف سیستم تعلیق خودرو

بخشی از خودرو را که با نام جلوبندی و سیستم تعلیق می‌ شناسیم، دارای قسمت‌ های مختلفی است که هر کدام وظایف خاص خود را دارند. بروز اختلال در هر کدام از این قسمت ها باعث بروز مشکل در عملکرد کلی خودرو شما خواهد شد. در نظر داشته باشید که بی اهمیتی به چنین مشکلاتی می‌ تواند قابلیت کنترل و ایمنی خودرو را تحت تأثیر قرار دارد و باعث بروز حوادث گوناگون شود. در خودروهای مدل مختلف سیستم های تعلیق دارای قسمت‌ های متفاوتی هستند. اما در یک دسته‌ بندی کلی می‌ توان گفت که برخی از اجزا نقش بسیار مهمی در سیستم‌ های تعلیق دارند و در تمامی خودرو‌ها مورد استفاده قرار می‌ گیرند. در ادامه موارد را با هم مورد بررسی قرار می‌ دهیم.

  • استارت
  • طبق
  • بوش
  • سیبک
  • میل رابط
  • میل موجگیر یا میل تعادل
  • کمک فنر یا دمپر
  • فنرها
  • رینگ و لاستیک

در بخش‌ های بعدی ما بیشتر در خصوص کمک فنر خودرو که یکی از اجزای مهم سیستم تعلیق است صحبت خواهیم کرد.

کمک فنر ماشین چیست و چه وظیفه‌ ای دارد؟

یکی از ابزارهای مهم استفاده شده در سیستم‌ های تعلیق کمک فنر می‌ باشد که وظیفه اصلی آن دریافت و دست ارتعاشات وارد شده به خودرو است. ارتعاشات وارد شده به خودرو می‌ توانند در شرایط مختلفی مانند عبور از مسیرهای ناهموار به خودرو وارد شوند که کمک فنرها در میان مانع از انتقال ضربه به داخل کابین و سایر بخش‌های خودرو می‌ شوند. خراب بودن کمک فنرها باعث می‌ شود که تقریبا همه قسمت‌ های خودرو آسیب ببینند، این موضوع به خصوص در جاده‌ های ناهموار به شدت مشاهده می‌ شود. کمک فنرها در اصل قطعه هایی کمکی هستند و در کنار فنرهای خودرو مورد استفاده قرار می‌ گیرند تا به ضربه گیری و انتقال فشارهای ناگهانی وارد شده به خودرو کمک کنند. یک سر کمک فنر خودرو‌ها به شاسی و سر دیگر آنها به اکسل یا طبق خودرو متصل می‌ شود و جهت قرارگیری آن نسبت به فنرها، موازی می‌ باشد. وقتی فنر در حال جمع شدن است، کمک فنر نیز جمع می‌ شود، اما وقتی نوبت به باز شدن فنر و تخلیه انرژی آن می رسد، کمک فنر باعث می‌ شود تا این روند باز شدن آهسته‌ تر انجام شود.
در نظر داشته باشید مطالبی که در این مقاله با شما در میان گذاشتیم، تنها بخشی از اطلاعات کلی در مورد جلوبندی و سیستم تعلیق و کمک فنر خودرو هستند. به همین دلیل اگر نیاز به جزئیات بیشتری داشته باشید باید تحقیقات گسترده‌ تری انجام دهید.